ÜRETİM

TASARIM VE MODEL / KALIP

Dünya Trendleri de son yıllarda eskiye göre çok daha hızlı değişmektedir. Avrupalı büyük perakende satış zincirleri hızlı modayı uygun fiyatlar ile satmaya başlamışlardır. Paris, Milan, NY, Londra defilelerinde sunulan güncel moda trendlerini, hızlı bir şekilde uyarlayıp mağazalarında uygun fiyatlara sunma çabası içerisine girmişlerdir. Türkiye’nin önümüzdeki yıllarda tekstil dünyasında bugünkü önemli üretici konumunu koruması beklenmektedir. Ancak, Türk tekstil üreticileri daha fazla katma değerli üretim yapmak zorundadır. Çünkü ucuz fiyatlı, katma değeri olmayan basit tişört gibi temel ürünlerde rekabet etmesi mümkün değildir ve bu durum gelecekte daha da zorlaşacaktır. DilTekstil, Marmara Bölgesindeki örme konfeksiyon üreticilerden birisi olarak, bu değişimler ve gelişmeler doğrultusunda vizyon ve misyonunda değişiklikler yaparak, tasarımı özel ve hızlı üretime uygun konfeksiyon ürünleri sunarak, müşterileri tarafından tercih edilir bir firma olma yolunda adımlar atmaktadır. 7 kişilik Tasarım Departmanı ile yılda 10.000 adet koleksiyon hazırlanmaktadır. Numune Hazırlama Departmanı 10 makinacı ve 3 kalıpçıdan oluşan tecrübeli bir ekip ile yönetilmektedir. Yıllık yaklaşık 20.000 adet numune hazırlanmaktadır.

KUMAŞ VE AKSESUAR DEPO

Toplam 2500 m2 lik alana sahip Kumaş ve Aksesuar depo bölümleri içerisinde, GKK testleri, Kumaş dinlendirme, Aksesuar uygunluk testleri ve depolama hizmetleri, müşteri isteklerine uygun prosedürler ile depolanır ve anlık olarak takip edilmektedir.

KESİMHANE

1000 m2 alanda kurulu olan Dil Tekstil kesimhanesinde 3 masada serim yapılmaktadır. 2 Adet tam otomatik serim makinası, 2 adet yarı otomatik serim makinası mevcuttur. Aylık toplam 500.000 adet kesim kapasitesi vardır. Hassasiyet ve hız gerektiren kesimde tam otomatik bilgisayarlı kalıp sistemleri kullanılmaktadır. Kumaş depomuzdan gelen kumaşlar, gelişmiş makinalar vasıtasıyla ürün adetlerine bağlı olarak kesilir ve barkod sistemleri ile etiketleme yapılır. Anlık olarak ERP sisteminden takibi sağlanmaktadır.

ÜTÜ - PAKET

KALİTE BELGELERİMİZ